Борецът Драгомир Стойчев отново стана шампион на България

До бронз достигна съотборникът му от СК „Добруджански юнак” Димитър Желев

Размер на шрифта: a | a | a 11:32 12 януари 2016
Пореден златен медал към богата си колекция прибави състезателят на СК „Добруджански юнак” Драгомир Стойчев. Добричкият борец стана шампион на България при мъжете по време на проведеното в столичната зала „Универсиада” държавно лично първенство. Добруджанецът триумфира в титулярната си категория до 97 кг, като по пътя към титлата записа четири убедителни победи. В първите си две срещи Драго буквално разхвърли съперниците си по тепиха и надделя с технически туш. На финала той прекърши с 8:3 точки съпротивата на Калоян Колев от отбора на „НСА - Академик” /София/. Пети в същата категория финишира друг представител на добричкия клуб – Светослав Люцканов. Той бе на секунда от участие в така желания добруджански финал срещу Др. Стойчев, но грешката му в схватката с К. Колев се оказа фатална. И в крайна сметка Св. Люцканов финишира на пета позиция в шампионата. Вторият медал за СК „Добруджански медал” от София донесе Димитър Желев. 21-годишният състезател се окичи с бронз в кат. до 57 кг. Той стартира в турнира с три победи с туш, а в решителната схватка за участие на финала отстъпи пред Стоян Цонев от "Юнак - Локомотив" /Русе/. Въпреки всичко, президентът и старши треньор в добричкия клуб Петър Петров заяви, че е изключително доволен от представянето на избраниците си, които са завършили Спортно училище „Г. С. Раковски”, а двама от тях са се дипломирали в НСА. Ако бях максималист още преди турнира щях да искам да вземем три медала. Но тъй като съм реалист, прогнозата за очаквани две отличия, която дадох, се препокри изцяло. Все пак не трябва да забравяме, че Св. Люцканов бе извън залата около година заради претърпяна операция, което явно дава своето отражение. Колкото до Др. Стойчев, той се отправи за Тетевен, където ще се подготвя с националния отбор за традиционния турнир „Дан Колов” /29-31 януари/. От изявите в авторитетната надпревара ще се определят борците, които ще имат шанс да спорят за олимпийски квоти за Рио де Жанейро. Турнирите, където ще стане разпределението на визите са общо три - в Сърбия, Монголия и Турция. Да се надяваме, че нашето момче ще премине успешно всички препятствия и ще спечели право да се бори в свободния стил на тепиха в Бразилия през лятото, е обнадежден клубният бос.