“Добруджа 07” не остави шансове на “червените”

Размер на шрифта: a | a | a 11:38 07 декември 2015
Волейболистите на “Добруджа 07” записаха четвърта поредна шампионатна победа в Суперлигата на България за удоволствие на привържениците си, заели почти всички места в зала “Добротица”. Сред тях беше и кметът на Добрич Йордан Йорданов, получил като подарък официална фланелка на отбора. В среща от VII кръг добричлии се наложиха с 3:1 гейма над гостуващия тим на ЦСКА. В отделните части резултатът бе 21:25, 25:17, 25:16 и 25:16. Както е видно от развоя на мача, “червените” дадоха отпор единствено в първия гейм, който измъкнаха на 21 точки. До края на двубоя избраниците на треньора Мирослав Живков диктуваха изцяло събитията на игралното поле и закономерно ликуваха. Не само, че за пореден път осъществиха обрат, след като изоставаха в резултата, но добруджанци демонстрираха подобрено самочувствие, увереност и най-вече синхрон в действията си. С успеха отборът на “Добруджа 07” се изкачи на трето място във временното класиране, като от началото на сезона има на сметката си пет победи. Добричлии са с актив от 13 точки, с колкото е и тимът на “Арда” /Кърджали/. ВК “Монтана “ е с 14 т., но тъй като правилото от новия сезон е да се гледа по-големия брой победи, именно затова “Добруджа” и “Арда” са в тройката, а монтанци на четвъртата позиция. Най-много точки за домакините в мача срещу столичани - 23, реализира Велизар Чернокожев. Денис Чевдаров добави 12 т. за успеха. В следващия кръг от първенството предстои гостуване в Бургас на лидерът в класирането - “Нефтохимик”. Предвидено е срещата на 13 декември да бъде предавана пряко по БНТ.
“Добруджа 07” игра в състав: Св. Арнаудов, Г. Манчев, В. Чернокожев, Д. Чавдаров, М. Стоев, Д. Маринков, Хр. Христов - либеро /М. Атанасов, Хр. Енков, Н. Тодоров /либеро/.