„Калиакра” с класика като гост, зимува на второ място

Размер на шрифта: a | a | a 21:34 01 декември 2014
Отборът на Калиакра се наложи с класическото 3:0 като гост на Две могили в мач от отложения 11-и кръг на Североизточната "В" група. Така каварненци ще зимуват на второто място в класирането по време на зимната пауза. Отново най-добър в състава на българското „Каляри” бе опитният Траян Дянков. Бившиятдесен защитник на „Спартак” /Варна/, „Велбъжд /Кюстендил/ и Локомотив /Пловдив/ откри резултата с точен изстрел от дузпа в 54-ата минута. Така неостаряващият 37-годишен универсален футболист даде тон за победата на съотборниците си. През първата част силите бяха що годе равни, с териториално превъзходство  на каварненци. След почивката отборът на „Калиакра” вдигна оборотите и бързо стигна до дузпата, реализирана хладнокръвно от Дянков. 17 минути по-късно надмощието на Калиакра бе материализирано с второ попадение на Иван Мартинов. Третият гол, с който бе оформена класиката бе на Енчо Лемперов. За третото попадение асистира авторът на втория гол Мартинов, който е юноша на Черно море.
Благодарение на страхотната форма на Траян Дянков през целия полусезон и безценния му опит Калиакра все още е в сметките за промоция в Б група, откъдето изпадна през отиващата си година.
В последния кръг преди зимната пауза друг  представител на Добричка област в Североизточната В група – Септември /Тервел/ записа авторитетна победа като гост на силния тим на Суворово с минималното 1:0.
С този успех каварненци продължават да са втори, като имат 36 точки, с 10 по-малко от лидера Дунав. Третата позиция се заема от друг добруджански тим – Черноморец /Балчик/. Септември /Тервел/ е в златната среда – 8-мо място след есенния полусезон. ДТ
Националните културни... Ученици от пет училища... Искат да увеличат площта на... Хобяните се запознаха със... Малки таланти от Каварна... Инициативата „Да изчистим... Кметът на Каварна бе гост на... Приемат заявления за топъл... На „Огнена фиеста Чиракман... Популярни комици гостуват със... Изложбата „Пътища на лятото“... Стотици слушаха хитове на „БГ... Венци и цветя пред паметника на... Каварна отдава почит на... Подобряват улична мрежа в... Повече руски туристи посрещат... Приключи десетата "Лятна... Подготвят второто издание на... Фестивал на старинната музика,... Почетоха жертвите на... Разследват съмнително падане... Приключенска Фото-Академия... Празникът на пъпеша в... „Баш майсторът” гостува в... Изложба на руската художничка... 140 деца са част от Плувно лято... Каварна и Шабла ни канят на... С 4,2 млн. лв. подменят... Областният управител съди... Министър Ангелкова:...