“Добруджа” - “Интер” - 7:1 /2:0/

Размер на шрифта: a | a | a 12:15 29 август 2016
“Добруджа”: Н. Радомиров, Ив. Иванов, Д. Граматиков, Т. Колев, Яв. Колев, С. Симеонов, Ст. Стоянов, П. Казаков /66 - Ал. Йовчев/, Кр. Пешков /61 - Д. Филипов/, В. Боев , Ем. Илиев /74 - Д. Кадир/
“Интер”: Н. Добрев, С. Неделчев, Т. Надир /9 - Ст. Николов/, Н. Илиев, Дар. Димитров, В. Илиев, М. Костич, Д. Недялков, М. Милков /54 - В. Манев/, Р. Монев, Д. Димитров /81 - М. Господинов/
Голмайстори: 1:0 - Граматиков /34/, 2:0 - Т. Колев /40/, 3:0 - В. Боев /64/, 4:0 - Ем. Илиев /72/, 4:1 - М. Костич /73/, 6:1 - Д. Филипов /75, 77/, 7:1 - В. Боев /81/
Жълти картони: Ем. Илиев /Д/; В. Илиев, С. Неделчев /И/
Съдии: Димитър Михайлов /Варна/ с помощници Хр. Хаджийски и Вл. Йорданов
Стадион “Дружба”: 500 зрители

Футболният тим на “Добруджа” се наложи с убедителното 7:1 над градския съперник “Интер” в среща от ІІІ кръг на първенството в Североизточна трета лига. За да наблюдава двубоя на стадион “Дружба” бе кметът на Добрич Йордан Йорданов. Очакванията на градоначалника и зрителите по трибуните за дерби не се оправдаха, защото “жълто-зелените” бяха пълновластни господари на терена, като със спечелените 3 точки се изкачиха на върха в класирането. Символичните домакините откриха резултата в 34-ата мин. чрез Даниел Граматиков. Централният бранител се възползва от центриране от корнер и с глава оплете топката в мрежата на Неделчо Добрев. На 2:0 в 40-ата мин. покачи Тодор Колев от дузпа за нарушение срещу Кристиян Пешков. През тази първа част “интернистите” затрудниха само веднъж Николай Радомиров, който трябваше да се намесва решително след силен шут на Милков.
След почивката “жълто-зелените” заиграха още по-уверено и спокойно, като бе въпрос на време да паднат още голове в съперниковата врата. Класическото 3:0 оформи Васко Боев в 64-ата мин. Полузащитникът се възползва от изведащ пас на Казаков и останал очи в очи срещу Добрев пусна технично топката покрай вратаря. По идентичен начин за 4:0 се разписа Емил Илиев. Пасът този път бе на Симеон Симеонов, като голмайсторът бе подпомогнат и от грешка в отбраната на “Интер”. В 73-ата мин. на 4:1 намали Марко Костич, който след самостоятелна акция се справи със защитниците на “Добруджа”. След това дойдоха минутите на младата надежда Дейвид Филипов. В рамките на три минути, появилият се на терена като резерва нападател, се разписа на два пъти. Първо той “препарира” Добрев с бомбен шут от около 20 метра, а след това насочи в очертанията свалената с глава от Стелиян Стоянов топка. Точка на спора в 81-ата мин. сложи Васко Боев, който след контраатака и плътен удар от десетина метра оформи крайното 7:1.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...