Ударно начало на сезона за “жълто-зелените”

“Добруджа” - “Локомотив” /Русе/ - 4:1 /4:0/

Размер на шрифта: a | a | a 12:30 21 август 2017
Футболният тим на “Добруджа” започна с изразителна победа участието си в първенството на Североизточна трета лига, след като преди седмица срещата с “Доростол” /Силистра/ беше отложена. В мач от II кръг “жълто-зелените” се наложиха с 4:1 над “Локомотив” /Русе/ за удоволствие на близо 400 зрители по трибуните на стадион “Дружба”. Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на добричлии Иван Хайдарлиев, починал преди няколко дни. Срещата се разви по отличен начин за домакините, които решиха спора още до почивката. Тон за вихреното начало даде Кристиан Пешков в 24-ата мин. В основата на попадението бе крайният бранител Ахмед Адемов, който напредна по левия фланг, след което върната топката към точката на дузпата и нападателят с глава не сгреши – 1:0. Самият Адемов покачи на 2:0 десет минути по-късно. Той получи извеждащ пас от Георги Колев и от малък ъгъл пусна топката край вратаря Радосвет Христов. Класическо измерение на резултата даде друго ново попълнение в добруджанските редици – Велимир Попчев. Офанзивният халф бе оставен непокрит на втора греда и оползотвори с глава флангово центриране. Секунди преди края на първото полувреме 4:0 направи Лионел Матадос. Юношата на столичния “Левски” получи в коридор подаване на Симеон Симеонов, напредна в нак. поле и с премерен удар насочи коженото кълбо в горния ляв ъгъл на съперниковата врата. Предвид това развитие, като че ли в началото на втората част падна и мотивацията в добричките редици. Наред с това “Локо” /Русе/ остана и с човек по-малко на терена. В 55-ата мин. техният капитан Живко Парашкевов получи директен червен картон за оспорване на съдийско решение и избутване на главния рефер. Макар и в числено намален състав гостите съумяха на намалят на 4:1 в 59-ата мин. чрез Мирослав Георгиев. В оставащите минути до края на мача “жълто-зелените” продължиха да доминират и да създават голови положения, но им липсваше съсредоточеност при завършващия удар.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев, С. Симеонов /56 - Т. Дончев/, В. Попчев /64 - Ст. Андонов/, В. Боев, Кр. Пешков /75 - М. Мехмедов/, Г. Колев, Л. Матадос.

„Железничарите” победиха на... Юношите отстъпиха пред... Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”...