Трима пропуснаха заключителната проверка

“Добруджа” - “Суворово” - 2:0 /0:0/

Размер на шрифта: a | a | a 12:34 24 юли 2018
Трима от най-опитните футболисти в редиците на “Добруджа” – защитниците Даниел Граматиков, Явор Колев и Ахмед Адемов пропуснаха заключителната проверка преди старта на есенния дял на първенството във Втора професионална лига. Последната проверка преди първия есенен кръг бе срещу третодивизионния “Суворово” и се състоя на стадион “Дружба”. Домакините надделяха с 2:0, а попаденията паднаха през второто полувреме на двубоя. Иначе старши треньорът на “жълто-зелените” Диян Божилов отново пусна на терена всички налични състезателите с изключение на споменатите бранители. Пропуски за добричлии през първото полувреме направиха Георги Димитров и Тодор Колев. В 16-ата мин. халфът нацели гредата, а в 35-ата и нападателят от десетина метра стреля на сантиметри от целта. Малко след почивката в игра се появиха всички футболисти, останали на резервната скамейка за началото на мача. С два гола в експерименталните за “Добруджа” състави се отчете Янаки Смирнов, като и при двата бе замесен Тодор Колев. В 50-ата мин. централният нападател засече с глава топката в близост до точката за изпълнение на дузпа. Смирнов покачи на 2:0 в 61-ата мин., след като оползотвори подаване във вратарското поле на Т. Колев и промуши за втори път коженото кълбо в мрежата. Шанс да направи резултата класически в 86-ата мин. се откри пред Румен Николов, нацелил напречната греда на защитаваната от съперника врата.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...