Спасителни три точки взе “Калиакра”

Размер на шрифта: a | a | a 12:20 07 май 2014
Три точки, които могат да се окажат решителни за спасението в “Б” група, измъкна тимът на “Калиакра”. Каварненци достигнаха до победа с 1:0 в продължението на домакинския мач срещу “Академик” /Свищов/, като автор на попадението стана Янислав Иванов. Избраниците на треньора Никола Спасов започнаха по-активно двубоя с идеята да превземат бързо във вратата на “студентите”, които се бранеха организирано. Независимо от териториалното превъзходство на българското “Каляри”, отборите се оттеглиха на полувремето при нулево равенство. И след почивката домакините продължиха с по-активната си игра, но атаките им не носеха изненада предвид факта, че в повечето случаи топката се насочваше с далечни подавания към изнесените в предни позиции Г. Станчев и Ив. Петков. Логично, гостите от крайдунавския град разчитаха предимно на контраатаки. Най-чистото им положение за гол се откри в 74-ата мин., в която Тафраджийски остана очи в очи срещу вратаря М. Марков, но не успя да порази целта. Все пак късметът се усмихна на каварненци във втората минута на четириминутното продължение на двубоя. Янислав Иванов оползотвори центриране на Кичуков в нак. поле, за да донесе голът на отчаянието за “Калиакра”.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...