„Септември” се отпуши със шестица

Размер на шрифта: a | a | a 11:37 14 октомври 2015
Първа есенна победа, и то каква - 6:1, в първенството на Североизточна „В” група записаха футболистите на „Септември”. На собствен терен тервелчани прекършиха съпротивата на „Марисан” /Русе/ и заслужено ликуваха. Младият тим от крайдунавския град първи можеше да открие резултата, но техен нападател нацели гредата на домакинската врата. След половин час игра тервелчани се добраха до гол дело на Ивайло Георгиев, оказал се единствен през първото полувреме. Секунди след почивката опитният Марин Петров с прецизен шут покачи на 2:0. Малко след това Стефан Стефанов с глава оплете за трети път топката в мрежата. Гостите от Русе обаче не се предадоха и намалиха на 3:1. След изпълнението на центъра домакините осъществиха добра атака, завършена от Красимир Неделчев. В оставащите минути Ивайло Георгиев вкара своето второ попадение в мача за 5:1, а крайният резултат оформи Иван Жеков в самия край за убедителното 6:1.
От своя страна лидерът на североизток – отборът на „Черноморец” /Балчик/ направи нова наказателна акция, като продължава да е водач в класирането с пълен актив от точки. Поредна есенна жертва за избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ се оказа състава на „Тича” /Долни Чифлик/. Домакините надделяха с 4:1, а точни за успеха на тима от Белия град бяха Ахмед Хикмет, Мирослав Начев и Беадир Беадиров на два пъти. В предстоящия X кръг във „В” група балчиклии гостуват на „Шумен 1929”, а състезателите на „Септември” ще пътуват до Каварна за среща с „Калиакра”.

„Железничарите” победиха на... Юношите отстъпиха пред... Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”...