С дузпа в добавеното време паднаха добричлии

Размер на шрифта: a | a | a 11:35 07 декември 2015
С гол от дузпа дълбоко в добавеното време “Нефтохимик” победи в Бургас с 2:1 “Добруджа” в мач от последния за годината кръг на “Б” група. Развитието на двубоя не предвещаваше подобен фатален завършек за “жълто-зелените”, които излязоха доста мотивирано на терена и дори поведоха в резултата. Името си сред голмайсторите за добричлии в 36-ата мин. записа Костадин Ничев. Попадението бе трето за универсалният футболист през сезона. В началото на втората част Павел Петков бе близко до покачване, но гредата помогна на стража на “нафтата”. Бургазлии се върнаха в мача в 82-ата мин., в която Борислав Борисов наказа грешка в добруджанската отбрана. Когато срещата клонеше към логично равенство, се стигна до драматична развръзка в четвъртата минута след редовните 90. В нея домакините от черноморския град получиха право да изпълнят подарена за Никулден дузпа. Вратарят на добричлии Димитър Илиев и халфът Емил Копаранов оспориха бурно решението на съдията Михаил Парушев, в следствие на което получиха червени картони. При направени три смени от Радостин Димов на вратата застана Костадин Ничев. Голмайсторът обаче бе безсилен пред удара на Любомир Любенов и трите точки отидоха в сметката на бургазлии. С 13 точки “Добруджа” е под чертата и ще зимува на предпоследното 15-о място. Дистанцията до спасителната зона не е фатално голяма, но всичко зависи от мерките, които ще се набележат през паузата, за да може тимът да оцелее във втория футболен ешелон на България.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...