Размер на шрифта: a | a | a 11:10 28 април 2014
“Добруджа”: Радомиров, Кр. Димитров /77 - Андонов/, Христозов, Д. Димитров /80 - Ив. Василев/, Ем. Колев, Симеонов, Сп. Георгиев, Малинов, Ив. Димитров, Станоев /84 - Гаджалов/, Цачев
“Дунав”: Р. Христов, Цирков, Ст. Георгиев, Хасанов, Григоров, Утара, Димов, Раденцов, Й. Димитров /64 - Кр. Петков/, Лазаров /71 - Л. Иванов/, Бахъров /66 - Станчев/
Голмайстори: 1:0 - Малинов /6/, 1:1 - Раденцов /69/
Жълти картони: Кр. Димитров, Малинов /Добруджа/; Григоров, Утара /Дунав/
Съдии: Стефан Апостолов /Симитли/ с помощници К. Тановчев и Ан. Карадалиев
Стадион “Дружба”: 900 зрители

Борещият се за оцеляване в “Б” група отбор на “Дунав” /Рс/ измъкна точка при гостуването на “Добруджа”. Срещата на стадион “Дружба” завърши наравно - 1:1, като попаденията бяха отбелязани в двете полувремена на двубоя. Домакините започнаха вихрено мача и вложиха доста старание, но като цяло липсваше реализацията на създадените чисти голови положения. Резултатът бе открит още при първата създадена опасност при русенската врата от страна на “жълто-зелените”. В 6-ата мин. Спас Георгиев изведе перфектно зад гъра на съперниковата отбрана Малинов, който с прецизен удар откри – 1:0. До края на полувремето добричлии продължиха да владееят трайно топката и да плетат добри комбинации, които обаче не доведоха до нов гол. От своя страна русенци отговориха с опасен удар с глава на капитана си Димов, преминал край вратата на Радомиров. Отлична възможност да покачи в 50-ата мин. се откри отново пред Малинов, който останал очи в очи срещу Христов не успя да го преодолее. В 67-ата мин. и гредата помогна на гостите, след шут на Сп. Георгиев, а в последвалата добавка Цачев не уцели рамката. Две минути по-късно гостите ликуваха, след като получиха право да изпълнят пряк свободен удар почти фронтално срещу вратата. Раденцов майсторски завъртя  топката с левия крак край стената и изненада Радомиров за 1:1. До края на срещата добруджанци продължиха да натискат, но Станоев и Гаджалов нямаха шанс при завършващите удари.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...