Пропуски и малшанс попречиха на децата да спечелят преди реванша

Размер на шрифта: a | a | a 13:53 01 декември 2016
В изключително оспорвана и интересна среща от 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2003 г., отборът на „Добруджа” отстъпи у дома с 3:4 на връстниците си от „Черно море” /Варна/. Момчетата на треньора Димитър Василев вложиха доста усилия, като вчера изнесоха мач с две лица на терена с изкуствена трева до стадион „Дружба”. Въпреки студеното време, двете единайсеторки проявиха характер и непримиримост, а в крайна сметка с успех се поздравиха малките „моряци”. „Жълто-зелените” влязоха нахъсано в битката и още в 4-ата мин. поведоха в резултата след точен завършващ удар на Самуил Симеонов. След 20 минути на 2:0 покачи Бранимир Бенов, наказал грешка в съперниковата отбрана. Една от най-интересните ситуации дойде след половин част игра. Гостите принудиха добрички защитник да чисти от голлинията, а в организираната контраатака домакините пропуснаха да вкарат на празна врата. Малко след това и гредата помогна на варненския страж след пряк св. удар, за да може резултатът до почивката да се запази. През второто полувреме варненци излязоха преобразени на терена, а и младите добруджанци приеха прекалено много играта в собствената половина. В рамките на десетина минути гостите изравниха до 2:2, като при второто попадение останаха съмнения за нарушения срещу вратарят Цветомир Иванов. Въпреки това „жълто-зелените” намериха сили в себе си и отново взеха преднина. За 3:2 след самостоятелен пробив се разписа отново Бранимир Бенов. Умората в заключителните минути си каза думата, а детската формация на „Черно море” изглеждаше по-свежа и малко преди последния съдийски сигнал осъществи пълен обрат за 4:3 в своя полза. Наставникът на домакините изрази разочарование от резултата, защото счита, че избраниците му не са заслужавали да загубят. Момчетата се стараха и играха колкото могат, но понякога това не е достатъчно. Равенството би било справедливо преди реванша, но след като не съумяхме да реализираме създадените чисти голови положения се стигна до поражението, бе лаконичен Д. Василев. Ответният мач във Варна е насрочен за 13 декември на стадион „Корабостроител”.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...