“Добруджа” - “Локомотив” /ГО/ - 0:1 /0:0/

Размер на шрифта: a | a | a 11:31 31 август 2015
“Добруджа”: Петков, Ничев /63 - Копаранов/, Граматиков, Т. Колев, С. Иванов, Мл. Димитров /69 - Д. Дяков/, Цанков, Казаков, Чавдаров /46 - Г. Димов/, Ал. Йовчев, П. Петков
“Локо” /ГО/: Пл. Колев, Харизанов, Пенев, Фиданин, М. Иванов, Михайлов, Райнов, М. Желев /89 - Савов/, Байдаков /90 - Сандов/, Ан. Балъков /75 - Ат. Димитров/, Кр. Трифонов
Голмайстор - 0:1 - Байдаков /65`/
Жълти картони: Чавдаров /Д/; М. Иванов, Михайлов, Трифонов /Л/
Съдии: Павлин Тютюнджиян /Хс/ с помощници М. Желев и М. Вели
Стадион “Дружба”: 400 зрители

Четвърта поредна загуба в първенството на “Б” група допусна футболният тим на “Добруджа”, с което се настани под чертата на изпадащите в класирането. Във второ домакинство добричлии отстъпиха с 0:1, този път на “Локомотив” /Горна Оряховица/, като лошото в случая е, че състезателите в жълто-зелени екипи продължават да предлагат постна и вяла продукция. При тази ситуация победата на “железничарите”, които бяха подкрепяни от около 30-ина свои привърженици на стадион “Дружба”, дойде по логичен път. През първото полувреме отборите не предложиха нищо запомнящо се и не затрудниха двамата вратари. В 15-ата мин. Чавдаров от домакините опита удар с глава след центриране от корнер, минал край целта. Десетина минути по-късно упражнението бе повторено от Райнов от гостите, с което се изчерпаха по-интересните ситуации. След почивката локомотивци заиграха далеч по-настоятелно и още в 51-ата мин. Байдаков можеше да даде преднина на своя състав. Бързоногият нападател получи хубав извеждащ пас, но вратарят Павел Петков излезе предвидливо и парира ударът му. В 57-ата мин. бе отмемен гол поради засада на гостите, които продължиха да търсят настойчиво път към добруджанската врата. Попаданието стана факт в 65-ата мин., в която отклонена топка с глава в нак. поле попадна в оставения непокрит Байдаков, който от три метра опъна мрежата за 0:1. Едва след негативния резултат добричлии направиха плахи опити да се изнесат в по-предни позиции и да затруднят съперниковия страж. Като резерви на терена се появиха Галин Димов и 17-годишният дебютант Дяко Дяков, които не успяха да внесат желаната промяна в атакуващ план. Именно Димов и Копаранов опитаха след центрирания да изненадат Колев, но топката попадна в обсега на вратаря. От своя страна Байдаков отново можеше да попадне в прегръдките на съотборниците си, след като шутът му в 82-ата мин. разтресе напречната греда. В оставащите минути до края срещата се доиграваше, а домакините с нищо не показаха, че разполагат с физически и най-вече морално-волеви сили да се доберат поне до равенство.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...