Размер на шрифта: a | a | a 11:49 16 септември 2013

“Добруджа”: Конов, Ив. Иванов, Г. Радев, Д. Димитров, Гаджалов, Малинов, Сп. Георгиев, Кр. Петков, Чаворски /50 - Ив. Димитров/, Лазаров /46 - Симеонов/, Цачев /71 - Андонов/
“Банско”: Ал. Стоянов, Г. Кременлиев /75 - Шопов/, Ангелов, Узунов, Слаев, Р. Иванов, Войнов /61 - Чепилов/, Ат. Димитров, П. Петков /66 - К. Стоянов/, С. Георгиев, Станкев
Голмайстори: 0:1 - С. Георгиев /10/, 0:2 - Станкев /73/
Жълти картони: Малинов, Чаворски /Д/; Кременлиев /Б/
Съдии: Георги Давидов /В. Търново/ с помощници Д. Ников и Ас. Крумов
Стадион “Дружба”: 500 зрители

Летящият високо тим на “Добруджа” бе повален у дома от “Банско” с 0:2. Притеснителното в първата домакинска загуба за сезона, от каквато не е застрахован никой, е най-вече цялостното представяне на “жълто-зелените”. Дори за непредубеденият зрител бе видно, че добричлии трудно изнасяха топката от собствената половина и организираха играта си. А за липсата на идеи в атакуващ план говори факта, че за 90 минути отправените удари в очертанията на съперниковата врата се брояха на пръстите на едната ръка. От своя страна гостите от Югозападна България, без да блестят с нещо особено, с опростени и дисциплинирани действия заслужено взеха трите точки. Банскалии започнаха предпазливо срещата, като чакаха своя шанс при контраатаки. Първият такъв за тях дойде още в 10-ата мин., когато неразбирателство в добруджанската отбрана позволи на Сергей Георгиев да открадне топката в нак. поле и необезпокояван да открие - 0:1. Секунди след това Лазаров опита силен далечен шут, но над рамката. В 24-ата мин. гостите можеха да покачат чрез П. Петков. Останалият сам срещу Конов нападател за радост стреля на сантиметри край страничната греда. До края на полувремето домакините привидно държаха топката в свое владение, като в доста от случаите коженото кълбо се връщаше на вратаря или пък се изритваше на посоки напред без да премине през халфовете. През втората част “жълто-зелените” направиха плахи опити да заличат негативния резултат. Реална възможност за това се откри в 62-ата мин. пред Спас Георгиев. Офанзивният футболист засече топката с глава и уцели гредата, след което защитник на “Банско” изчисти. В 73-ата мин. ентусиазмът на добричлии секна окончателно. Станкев получи добър извеждащ пас, навлезе на скорост в нак. поле, и с шут в близкия ъгъл доведе нещата до 0:2. В оставащите минути до края двубоят се доиграваше. Все пак възможност за достигане до почетен гол в заключителните секунди се откри пред Андонов, който от близо стреля в тялото на вратаря на гостите.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...