Победният си поход продължават “жълто-зелените”

“Добруджа” – “Септември” – 5:0 /3:0/

Размер на шрифта: a | a | a 14:30 08 май 2018
Спечелилият промоция за Втора лига тим на “Добруджа” продължава положителната си серия в Североизточна трета лига. В мач от XXVIII кръг добричлии се наложиха с 5:0 на “Септември” /Тервел/. Равностойният характер на срещата между съставите, водени от бившите съотборници Диян Божилов и Валентин Пейчев, продължи до 15-ата минута. В нея последва канонада от удари към вратата на гостите. Първо защитник изчисти от голлинията, а след това вратарят Николай Николов прояви рефлекс и изби в краката на Беадир Беадиров, който отблизо откри резултата – 1:0. Три минути по-късно името си сред голмайсторите записа и Кристиян Петков. Нападателят навлезе мощно в нак. поле на тервелчани и прехвърли технично Николов за 2:0. В 40-ата мин. Румен Николов направи 3:0. Таранът се възползва от пас пред опразнената рамка на Беадиров и необезпокояван увеличи преднината на “жълто-зелените”. Отборът на “Септември” получи право да изпълни дузпа в 44-ата мин. Шутът на капитана гостите Стефан Стефанов обаче бе париран от добруджанския страж Димитър Илиев, който запази вратата си суха. Превъзходството на домакините продължи и след почивката, когато зрителите на стадион “Дружба” видяха нови две попадения. В 64-ата мин. Р. Николов изпълни отличен пряк св. удар от 20 метра, като заби неспасяемо топката в горния десен ъгъл на съперниковата врата. Около 15-ина минути преди края дойде ред на Кристиян Петков да се разпише за втори път в двубоя за крайното 5:0, с което увенча добрата си игра и подпечата победа №24 в първенството за добричлии.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, М. Благоев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев, Д. Дончев, Б. Беадиров //72 - Кр. Пешков/, Д. Кадир /63 - Кр. Георгиев/, Р. Николов, Кр. Петков, Ст. Андонов /77 - Г. Димитров/.

Отборът на ДГ “Слънчице”... Финал на североизток предстои... Тимът на ФК „Добруджа” до 12... “Добруджа” спечели и във Варна “Черноморец” /Бч/ падна от... „Добруджа” заби 9 гола и... Стартира „Мини Шампионска... Купата за първото място на... Децата на „Добруджа” отвяха... Мирчев спаси точката за... Децата на „Тийнейджър” са... Румен Николов се справи с... Рекордите не са самоцел за... Диян Божилов: Футболистите не... Тимът на ФСГ “В. Левски”... “Литекс” нанесе поражение на... Добруджанци получават купата... Поредно успешно представяне на... ФСГ „Васил Левски” е домакин... Очакваното се случи –... „Добруджа” преодоля в Бяла и... Двама футболисти пропускат... “Добруджа” се озори с “Локо”... Диян Божилов: Голямата... “Несебър” пречупи балчиклии... Румен Николов е аут две... Три от три за „Черноморец” /Бч/... Станимир Андонов наказа два... Добруджанци сгъстиха... Само Явор Колев е под въпрос за...