Победният си ход продължиха добричлии

“Доростол” /Сс/ - “Добруджа” - 0:2 /0:2/

Размер на шрифта: a | a | a 12:43 19 септември 2016
Футболният тим на “Добруджа” не допусна изненада, като достигна до 2:0  при гостуването в Силистра на “Доростол”. Със спечелените три точки на стадион “Луи Айер” в крайдунавския град “жълто-зелените” се укрепиха на върха в класирането в Североизточна трета лига. Добричлии решиха спора в своя полза още през първото полувреме на срещата. Натискът, който избраниците на треньора Стефан Славов упражниха към вратата на домакините, се увенча с успех в 36-ата минута. Полузащитникът Иван Иванов откри резултата, след като оплете топката в мрежата след летящ плонж. Попадението вдигна тонусът и настроението в играта на добруджанци, които малко преди почивката отбелязаха втори гол след образцова контраатака. Тя бе започната от Станимир Андонов, който подаде към Дейвид Филипов. Младият нападател показа завидно самочувствие, като след дълъг самостоятелен рейд намери пред рамката Васко Боев, който не сгреши за 0:2.
С всяка изминала минута след началото на втората част съпротивителните сили на домакините взеха да спадат. “Жълто-зелените” от своя страна умело контролираха и разиграваха топката, за да прибавят нови три точки към актива си. Така, с 14 точки /4 победи и 2 равенства/ и положителна голова разлика 20:4, отборът на “Добруджа” продължава да е начело в подреждането в третото ниво на футбола в България.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...