Победният си ход продължават балчиклии

Размер на шрифта: a | a | a 11:12 08 септември 2015
Отборът на „Черноморец” /Балчик/ спечели с 2:0 гостуването в Добрич на „Интер” /Плачи дол/ и оглави еднолично класирането в Североизточна „В” група. По този начин тимът от Белия град подобри серията си от 23 поредни шампионатни мача без загуба. Срещата се развиваше спокойно до 20-ата мин., в която Ивайло Лазаров бе повален в нак. поле на домакините. Потърпевшият изпълни сам отсъдената дузпа за 0:1. Този резултат се запази до почивката, като в средата на второто полувреме „интернистите” останаха с човек по-малко на терена. Танер Надир получи директен червен картон след като задържа откъсващият се сам срещу вратаря Васил Тачев. Балчиклии се възползваха от численото си превъзходство и в 81-ата мин. Тачев оформи крайният резултат, след като засече топката на метър от голлинията. Старши треньорът на „Черноморец” /Бч/ Георги Иванов /Геша/ заяви след двубоя, че като всеки общински клуб и те в голяма степен зависят от резултатите от предстоящите избори. До този момент не можем да се оплачем от подкрепата, която получаваме от Общината, като ни се предоставят всички необходими условия за работа. Определено твърдя, че ако Николай Ангелов, който присъства на стадиона в Добрич, получи нов кметски мандат, ще атакуваме твърдо „Б” група. Надяваме се до домакинския мач с „Калиакра”, на 26 септември, тревата от положените наскоро чимове да укрепне и да изиграем първа есенна среща пред привържениците на спорта в Балчик, сподели наставникът. Старши треньорът на „Интер” Радослав Боянов коментира, че двубоят е бил равностоен до изгонването на техен бранител. След като останахме в числено намален състав, постепенно започнахме да отпадаме физически и добре подготвения тактически тим на гостите взе своето. Наред с това имам претенции към отсъжданията на главния съдия Ивелин Занев от Русе, който прояви различен критерий към отборите. Ще опитаме да коригираме пропуските и още в следващия кръг да наваксаме изпуснатите точки, обобщи селекционерът на Висшето училище по мениджмънт в Добрич.
Своите колебливи изяви в първенството на „В” група продължават футболистите на „Септември”. В изминалият кръг тервелчани пропуснаха да се поздравят с успех у дома срещу „Две могили” и завършиха 2:2. След като в 10-ата мин. Стефан Стефанов даде преднина на домакините, до средата на втората част гостите осъществиха пълен обрат – 1:2. Все пак в 62-ата мин. Красимир Неделчев изравни, когато отборът му бе в човек повече на терена. В оставащите минути главният рефер Станислав Събев от Силистра показа нови два червени картони на състезатели от двама тима, а резултатът остана непроменен.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...