Победа за самочувствие взеха добруджанци

Осем гола във вратата на новак във “В” група вкараха “жълто-зелените”

Размер на шрифта: a | a | a 11:20 20 юли 2015
Футболистите на “Добруджа” напомпаха самочувствие седмица преди старта на първенството в “Б” група. В заключителна контрола на стадион “Дружба” добричлии се наложиха с убедителното 8:0 над новака в Североизточна “В” група “Интер” /Плачи дол/. За отбора на Висшето училище по мениджмънт от областния център, воден от Радослав Боянов, проверката бе първа през лятната подготовка. Именно това в известна степен предопредели цифровото изражение в двубоя. Головата серия за “жълто-зелените” бе открита в 12-ата мин. от Костадин Ничев. Преквалифицираният в нападател универсален състезател продължава да изненадва приятно в новото си амплоя, след като отбеляза красив гол със задна ножица. Само минута по-късно Ничев отново попадна в прегръдките на своите съотборници и ст. треньора Димчо Ненов. Той покачи на 2:0 след контраатака и точно извеждащо подаване на Павел Петков. При това развитие младият съперников тим се разколеба допълнително и бе въпрос на време да падне трето попадение. Това стана минута преди почивката, а името си сред голмайсторите записа Павел Петков, който навърза трима бранители на “студентите” и насочи топката в мрежата. В 56-ата мин. Кристиян Димитров направи 4:0. Капитанът изпълни прецизно пряк св. удар, като коженото кълбо облиза страничния стълб и обезкуражи вратаря на “Интер”. За 5:0 в 66-ата мин. се разписа Илиян Чавдаров, а малко след него Петър Казаков доведе нещата до 6:0 след силен шут по земя. Чавдаров оформи своя хеттрик с нови два гола в заключителните десет минути от срещата. Те обаче бяха във вратата на добричкия страж Димитър Илиев, който замени в рамката колегата си от “Интер след договорка между двамата треньори. Дебют със жълто-зелената фланелка направи офанзивният полузащитник Тодор Колев. 25-годишният юноша на “Черно море” /Варна/ е играл освен за родния си клуб в “А” група още за “Видима”, “Любимец” и “Марек”. През миналия сезон той бе част от тима на “Калиакра” /Каварна/ и по всичко изглежда, че ще подпише договор. В проверките през лятната пауза добричлии постигнаха 3 победи, 2 равенства и загуба, а голмайстор в тях със 6 попадения стана К. Ничев.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Кр. Димитров, Сл. Сталев, Д. Генов, С. Иванов, Ем. Копаранов, П. Петков, П. Казаков, К. Ничев, Г. Димов, Т. Колев /Ил. Чавдаров, Н. Илиев, Мл. Димитров, Ал. Йовчев, П. Цанков, С. Митев/.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...