Отборът на „Орловец” /Победа/ - областен шампион по футбол за сезон 2015/16 г.

„Добруджанец” /Паскалево/, финиширал първи през редовния сезон в зона „Изток” на „А” ОФГ.

“Орловец” завърши сезона без загуба

Тимът от с. Победа стана областен първенец след 23 поредни победи

Размер на шрифта: a | a | a 11:26 06 юни 2016
Отборът на “Орловец” е новият областен първенец по футбол в “А” ОФГ – сезон 2015/16 г. На финала тимът от село Победа надделя с 2:0 над “Добруджанец” /Паскалево/. Заключителните мачове за сезона от финалната четворка, в които участваха първите два състава от зоните – “Изток” и “Запад”, се състояха при засилен зрителски интерес на терена с изкуствена трева до стадион “Дружба” в Добрич. След равностойна игра, безспорният доминант в западната група нанесе решителните си удари през второто полувреме на двубоя. За 1:0 се разписа Божидар Димов в 53-ата мин., а на 2:0 покачи Мартин Филев седем минути по-късно. За отбелязване е, че орловци пропуснаха с лека ръка два 11-метрови нак. удара. Първата дузпа дойде в края на първата част и бе профукана от Ивайло Георгиев, а в 82-ата мин. упражненито бе повторено от Стелиян Цеков. Принос за това топката да не премине голлинията имаше и втаратят на “Добруджанец” /П/ Искрен Желев, който запази хладнокръвие и показа завиден рефлекс, с което отчая съперниковите състезатели. Така избраниците на треньора Красимир Коев записаха победа №23 за сезона и  без да познават вкуса на поражението заслужено ликуваха с две шампионски купи. Паскалевци от своя страна се задоволиха с купа за второто място, а също с купа и флагче за това, че се класираха първи в зона “Изток”. В спор за третото място се изправиха единайсеторките на “Лозенец” /Лозенец/ и “Устрем-Д” /Дончево/, финиширали непосредствено след победителите в двете подгрупи. С успех - 3:1, се поздрави отбора от Лозенец, който още до почивката доведе резултата до 3:0. Имената си сред голмайсторите записаха Христо Карагеоргиев /20`/, Господин Господинов /30`/ и Радостин Йосков /40 `/. През второто полувреме дончевци се активизираха и въпреки създадените множество голови ситуации пред съперниковата врата, реализираха само едно попадение. Негов автор стана Добромир Костов в 82-ата мин., за да направи загубата на тима си почетна. Двата състава получиха също получиха купи и флагчета за двете си класирания при завършека на сезона. Наградите бяха осигурени от БФС и връчени от областния координатор на футболната централа Иван Манолов. Той потвърди, че никой от четирите финалиста в Добричка област не е изявил желание да участва в квалификациите за намиране на място в аматьорската Североизточна “В” група през есента, за което съществуват обективни и субективни причини.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...