Миролюбиво приключи областното дерби

“Черноморец” /Бч/ - “Добруджа” - 2:2 /1:2/

Размер на шрифта: a | a | a 11:30 22 август 2016
Областното дерби в Североизточна трета лига между два от претендентите за челните места - отборите на “Черноморец” /Бч/ и “Добруджа”, завърши при равенство 2:2. Мачът вървеше на приливи и отливи, като футболистите и от двата състава допуснаха доста грешки, вследствие на напрежението и високите очаквания на близо 1000 зрители по трибуните на обновения стадион в Белия град. Домакините започнаха по-активно срещата и още в 5-ата мин. нацелиха гредата зад Николай Радомиров. Минута по-късно резултатът бе открит в полза на балчиклии. При центриране от корнер Даниел Граматиков, който бе с превръзка на главата, не успя да изчисти добре и си отбеляза автогол - 1:0. Стъписването в редиците на “жълто-зелените” бе за кратко, като постепенно те изнесоха играта в съперниковата половина. Така се стигна до 19-ата мин., когато оставеният непокрит в нак. поле Александър Йовчев се възползва от флангово центриране. Той получи коженото кълбо в близост до точката за изпълнение на дузпа и плътен шут под напречната греда изравни – 1:1. Това даде импулс в играта на гостите, които след 6 минути осъществиха пълен обрат. При бърза контраатака Петър Казаков напредна прец центъра и с хитър пас изведе на стрелкова позиция Кристиян Пешков, който останал очи в очи срещу вратаря не сгреши – 1:2. В заключителните минути на първото полувреме домакините осъществиха териториален натиск, който се оказа безрезултатен.
И след почивката играта бе накъсвана с множество нарушения, като в жълто бяха декорирани десетима състезатели от двата тима. Все пак настоятелността на черноморци се увенча с успех в 72-ата мин. При атака по десния фланг топката бе центрирана остро в нак. поле на гостите, където Румен Николов бе добре пласиран и с премерен шут оплете топката в мрежата за крайното 2:2. Това отприщи емоциите по трибуните, като се стигна до размяна на реплики между привърженици на двата отбора. Един от феновете на балчиклии допълнително “стряскаше” присъстващите – особено тези, които са ходили в казарма, с периодично надуване на сирена за противовъздушна тревога. Запознатите с военните порядки дори бяха склонни да му дадат още по 5 лева, каквато бе цената на входните билети, за да спре или пък ако има възможност да му съдействат да го извикат запас!
Резултати от останалите изиграни срещи от II кръг в Трета североизточна лига: Интер /Дч/ - Кубрат - 1:0, Септември - Доростол - 1:0, Хитрино - Спартак /Вн/ - 2:1; 21.08 /неделя/, 18:00 ч. - Суворово - Калиакра и Локомотив /Рс/ - Ботев /Н. пазар/.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...