“Литекс” нанесе поражение на балчиклии

Размер на шрифта: a | a | a 14:26 08 май 2018
С хеттрик на резервата Кристиян Тафраджийски “Литекс” разби с 4:0 “Черноморец” /Балчик/ и взе ценни три точки в борбата за оцеляване във Втора лига. Въпреки териториалният натиск на домакините от Ловеч, гостите от Белия град удържаха нулевото равенство до почивката. Ловчанлии разпечатаха съперниковата врата едва в 57-ата минута, когато Добромир Бонев наказа грешка в балчишката отбрана. Ключово в мача се оказа влизането от резервната скамейка на Тафраджийски, който след 30-минутен престой на терена се превърна в герой за своя отбор. Бившият нападател на “Созопол” откри головата си сметка в 79-ата минута за 2:0. Отново той покачи в 84-ата мин., а секунди преди последния съдийски сигнал оформи своя хеттрик в двубоя и фиксира крайното 4:0. Благодарение на спечелените 3 точки тимът на “Литекс” се изкачи на 11-о място с 36 т. Избраниците на Георги Иванов-Геша пък запазиха шестата позиция в класирането с 38 пункта.

Юношите до 15 години отиват на... Четири тима от региона се... С два отбора по-малко остава... До равенство в Горна Оряховица... Балчиклии не се огънаха пред... Вирус вади Пешков от групата за... В първа домакинска победа се... С точката срещу удобен... Събират кандидатите за... С областно дерби започва... Балчиклии откраднаха точка от... Феновете на „Пирин” и... Определят съперниците на... „Добруджа” открива сезона на... Диян Божилов: Целта ни е да се... С гостуване на „Черноморец”... 22-ма футболисти картотекират... Трима пропуснаха... „Милан” и „Левски” се срещат... „Добруджа” преодоля юношите... „Устрем” /Дончево/ започна... Казахстанският „Шахтьор”... „Черноморец” /Бч/ ангажира... До края на седмицата решават... На 18 август стартират мачовете... “Добруджа” постигна класика... “Добруджа” превзе на два пъти... Пореден шанс получават... “Добруджа” завъртя равенство... Добруджанци отстъпиха пред...