Контролата с юношите на “моряците” не излъчи победител

Част от футболистите на проби получиха последен шанс да разкрият качествата си

Размер на шрифта: a | a | a 12:29 24 юли 2017
Втора контролна среща от лятната подготовка изигра футболният тим на “Добруджа”, който ще участва в първенството на Североизточна трета лига. На стадион “Дружба” домакините завършиха 1:1 с юношите до 19 години на “Черно море” /Варна/. Младите “моряци”, водени от добричлията Николай Кънчев, показаха завидно самочувствие и обиграност като заслужено достигнаха до равенството. “Жълто-зелените” от своя страна излязоха на терена със състав, в който личаха имената на доста нови състезатели. Част от тях са на проби и получиха последен шанс да разкрият качествата си. Решение кои от попълненията заслужават да получат картотека за добруджанци ще бъде взето от старши треньорът Диян Божилов. Иначе първото полувреме на двубоя премина равностойно, но все пак опитът на домакините се оказа решаващ. В 42-ата мин. последва корнер, при който Даниел Граматиков бе добре пласиран в нак. поле и с глава откри резултата – 1:0. След почивката домакините излязоха в почти изцяло подменен състав, което позволи на отбора от морската столица да изравни в 65-ата мин. след грешка в добричката отбрана. Десетина минути по-късно Мердин Мехмедов изпълни отлично пряк св. удар почти фронтално срещу вратата. Топката бе насочено в горния десен ъгъл и се удари в напречната греда, след което тупна около голлнията. Дори останаха съмнения, че попадението трябва да бъде зачетено, но не на такова мнение бе съдията на мача. В игра за “Добруджа” отново не се появиха лекуващите травми Станимир Андонов и Кристиян Петков, както и опитният Симеон Симеонов. Следващата планирана проверка на добричлии е в сряда отново на стадион “Дружба” срещу “Ботев” /Нови пазар/.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...