“Калиакра” мина транзитно през Шумен

Размер на шрифта: a | a | a 11:34 05 май 2015
Нов голов спектакъл сътвориха футболистите на “Калиакра” в Североизточна “В” група. В поредния шампионатен кръг каварненци не пожалиха домакините от “Шумен 1929” и записаха победа със 7:0. Резултатът на стадион “Панайот Волов” бе открит от Симеон Симеонов в 18-ата мин, а десет по-късно Ивелин Василев покачи на 2:0. През втората част за гостите последователно се разписаха Детелин Димитров, Ивелин Василев, Петко Цанков, Георги Станчев и отново Василев, който оформи своя хеттрик. Победата осигури поредни три точки за българското “Каляри”, чийто тим заема третата позиция в подреждането.
От своя страна балчишкият “Черноморец” никак няма желание да сдава второто място и също се поздрави с успех, макар и минимален. В събота тимът от Белия град се наложи с 1:0 над съимениците си от ”Черноморец” /Бяла/. Победното попадение за домакините вкара Милослав Начев още във 3-ата мин. До края на двубоя избраниците на треньора Георги Иванов /Геша/ продължиха да доминират, но до нов гол така и не се стигна. Третият тим от областта - този на „Септември”, гостува в Търговище на „Светкавица”. След като първото полувреме завърши 0:0, след почивката домакините проявиха по-голяма настойчивост пред гола и надделяха с 2:0. Въпреки загубата, тервелчани продължават да удържат петата позиция в класирането на североизток.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...