Размер на шрифта: a | a | a 11:31 25 май 2015
“Добруджа”: Д. Илиев, Кр. Димитров, С. Иванов, Генов /46 - Г. Пейчев/, К. Ничев, Мл. Димитров, Г. Димитров /60 - Ал. Димитров/, Н. Петров, Ат. Илиев, Р. Божилов /46 - Веселинов/, Ф. Филчев
“Банско”: Ал. Стоянов, Кременлиев, Н. Дичев, Топузов, Ян. Иванов /88 - Йорданов/, Р. Иванов, Фикийн /56 - Близнаков/, Павлов, Б. Хазуров /80 - Шишков/, Бенгюзов, Слаев
Голмайстори: 0:1 - Хазуров /39-дузпа/, 0:2 - Ян. Иванов /44/
Жълти картони: Н. Петров, Ат. Илиев /Д/; Кременлиев, Топузов /Б/
Съдии: Мустафа Шефкет /Кж/ с помощници Ат. Делчев и М. Хараланов
Стадион “Дружба”: 300 зрители

Очакваната битка за четвъртото място в “Б” група между отборите на “Добруджа” и “Банско” не се състоя. Причината е, че гостите от курортното градче спечелиха с лекота с 2:0 срещата на стадион “Дружба” и увеличиха на пет точки преднината си пред “жълто-зелените” кръг преди края на първенството. Съперникът реши спора в своя полза през първото полувреме след два гола в рамките на пет минути. Обиграният състав на банскалии показа, че ще търси положителен резултат още след началния съдийски сигнал. На два пъти на чисти позиции бе изведен бързоногият Фикийн, но отлични намеси в рамката имаше добричкия страж Димитър Илиев. В 32-ата мин. вратарят спаси и удар от близо на останалия очи в очи срещу него Борислав Хазуров, получил подарък от добруджанската отбрана. Нападателят все пак откри резултата в 39-ата мин. от дузпа, дошла след необмислено нарушение в нак. поле срещу десния бранител на гостите Георги Кременлиев. Тимът на “Банско” покачи на 2:0 в 44-ата мин. след бърза контраатака. Преминалият през “Калиакра” халф Янислав Иванов получи топката на границата на нак. поле и с плътен шут по земя с левия крак направи безпомощен Д. Илиев. И през втората част гостите продължиха да контролират събитията на терена, като почти не оставиха възможности на добруджанци да се доберат до стрелкови позиции. В заключителните минути домакините се активизираха, а тон даде прецизно охранявания Атанас Илиев, който шутира слабо. В 88-ата мин. Ничев бе близо до отбелязване на почетно попадение, но след като засече топката с глава тя попадна в обсега на съперниковия вратар. В добавеното време Криястиян Димитров изпълни технично пряк св. удар, след който коженото кълбо премина на сантиметри от целта.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...