Добруджанци вкараха два, но отстъпиха

Размер на шрифта: a | a | a 11:38 06 април 2015
Първи два гола в мач през пролетния полусезон в “Б” група вкараха футболистие на “Добруджа”, но за съжаление не успяха да се доберат до точков актив. При силен вятър на стадиона в Поморие добричлии отстъпиха с 2:3 на “ФК “Бургас”. Символичните домакини поведоха в резултата в 27-ата мин. чрез Станислав Жеков. Бранителят не бе покрит плътно след изпълнение на ъглов удар и промуши топката в мрежата за 1:0. Натискът на бургазлии продължи и в 40-ата мин. те вече водеха с 2:0. Точен този път отново след центриране от корнер бе Любомир Любенов. Само след две минути резултатът обаче бе намален, след като капитана на домакините Станислав Жеков сгреши фатално и си отбеляза автогол. “Жълто-зелените” излязоха за второто полувреме далеч по-мотивирано и в 49-ата мин. доведоха нещата до 2:2. След самостоятелен пробив Атанас Илиев се справи със съперниковата защита, като заби 11-я си гол през сезона. Равенството се запази до 56-ата мин., в която Пламен Димитров бе най-съобразителен след разбъркване в нак. поле на добричлии и отново изведе своите напред. В заключителните минути избраниците на треньора Димчо Ненов тръгнаха масирано в атака, но така и не успяха да се доберат до ново попадение и трите точки отидоха в актива на ФК “Бургас”. С тях домакините изпревариха добричлии във временното класиране.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, К. Ничев, Д. Граматиков, Д. Генов /47' - В. Веселинов/, Мл. Димитров /73' - Р. Божилов/, С. Иванов, Кр. Димитров, Г. Димитров /63' - Ал. Димитров/, Ат. Илиев, Н. Петров, П. Казаков.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...