„Добруджански спортист” хвърли бомбата в Победа

Размер на шрифта: a | a | a 13:09 09 ноември 2016
Стабилизираният и бележещ възход тим на „Добруджански спортист” потвърди отличната си спортна форма в първенството на зона „Изток” в „А” областна футболна група. Отборът от Стефан Караджа доказа високите си амбиции в изминалия шампионатен кръг, след като нанесе поражение с 4:2 на „Орловец” на негостоприемния терен в село Победа. Дербито премина оспорвано и при тактическо надлъгване, в което с успех се поздравиха избраниците на играещият треньор Венцислав Желев. Гостите набързо поведоха с 2:0, като откриха резултата чрез Георги Стоянов, а автогол на „орловци” направи пасивът им достатъчно неприятен още до 10-ата минута. В края на първото полувреме домакините все пак намалиха след хубав удар на Ивайло Иванов. В началото на втората част Димитър Василев изправи привържениците на „Орловец” на крака след неспасяем шут от около 25 метра. Състезателите на „Добруджански спортист” все още обаче не бяха казали последната си дума. На 3:2 с прехвърлящ удар покачи Веселин Живков, а десетина минути преди последния съдийски сигнал Стефан Славов доведе нещата до 4:2. Домакините се хвърлиха „ва банк” в атака, но състава от Ст. Караджа удържа преднината си, като малко преди края на терена да пази резултата се появи и техният клубен президент Камен Станчев. Треньорът на „Орловец” Красимир Коев заяви, че кадровите проблеми и грешките в защита не са позволили на избраниците му да достигнат до положително развитие. Опонентът му в лицето на Венци Желев пък счита, че победата на „Добруджански спортист” е напълно резонна, защото водените от него футболисти са поставили под напрежение съперника и са оползотворили създадените голови положения. Със спечелените 3 точки тимът от Стефан Караджа оглави еднолично класирането в областната група, а „Орловец” за първи път от началото на сезона изпадна от призовата тройка.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...