„Добруджа” преодоля юношите на „моряците” до 19 години

Размер на шрифта: a | a | a 12:48 20 юли 2018
Футболният тим на „Добруджа” направи поредна контрола от лятната подготовка, в която се наложи с 3:0 над юношите до 19 години на „Черно море” /Варна/. Талантите от морската столица се понравиха с организираната си и технична игра на стадион „Дружба” най-вече през първото полувреме на двубоя. Участникът във Втора професионална лига в тази първа част достигна единствено до удар в гредата в 33-ата минута. В нея Тодор Колев проби отляво и центрира към Румен Николов, при което централният нападател изпрати топката в страничния стълб. Непосредствено след почивката ст. треньорът на „жълто-зелените” Диян Божилов подмени девет от полевите състезатели, като на терена остана единствено Георги Радев. Постепенно домакините увеличиха натиска към съперниковата врата и в 77-ата мин. Кристиян Георгиев откри резултата. Юношата на добруджанци опита удар от около 25 метра, изненадал вратаря на гостите, който се намеси неуверено и топката се оплете в мрежата за 1:0. На 2:0 в 85-ата мин. покачи Янаки Смирнов, изпратил неспасяемо коженото кълбо в горния ляв ъгъл. Крайното 3:0 оформи друг юноша на добричкия клуб - Георги Димитров, който с техничен удар с десния крак от границата на нак. поле не остави шансове на стража на „моряците”.
Футболистите на „Добруджа” ще изиграят утре заключителна проверка преди дебютния си есенен мач от шампионата. На стадион „Дружба” от 18,00 ч. гостува третодивизионния „Суворово”. Иначе в първия есенен кръг добричлии гостуват на доскорошният участник в елита на България – „Пирин” /Благоевград/. Срещата е насрочена за 30 юли /понеделник/ от 18,00 ч. Двубоят по програма първоначално трябваше да се състои с два дни по-рано, като корекцията е заради телевизионното излъчване в каналите на „Diema Extra”. По този начин всеки любител на футбола от региона ще има възможност да наблюдава изявите на „жълто-зелените” при завръщането им в професионалната втора дивизия на страната.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...