“Добруджа” победи на финала “Черноморец” /Бч/

Размер на шрифта: a | a | a 11:53 24 юли 2014
В поредна контролна среща от лятната подготовка тимът на “Добруджа” победи с 2:1 “Черноморец” /Балчик/. Двубоят се състоя на стадион “Дружба”, а на терена за “жълто-зелените” се появиха всички футболисти с изключение на лекуващия травма Детелин Димитров, и измъкваните от вирусни заболявания Мустафа Мустафа и Симеон Неделчев. Тъй като отборът от Белия град е в началото на подготовката си за есенните мачове в Североизточна “В” група, времетраенето на двете полувремена бе намалено с по пет минути. От скоро треньор на черноморци е игралият за добричлии в елита Георги Иванов /Геша/. Въпреки превъзходството си, “жълто-зелените” откриха резултата едва в 31-ата мин. Точен бе Ивайло Димитров, който бе добре пласиран и оползотвори подаване на Иван Цачев за 1:0. Балчиклии започнаха доста по-активно второто полувреме и в 55-ата мин. получиха право да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана друго познато име за любителите на футбола в Добрич - Васил Тачев, който технично изравни - 1:1. До края на проверката добруджанци организираха няколко много добри атаки, но им липсваше точния завършващ удар. Все пак секунди преди последния съдийски сигнал статуквото бе нарушено. Бърза контраатака, започната от каращия проби Атанас Илиев, извел триково по левия фланг Станимир Андонов, завърши с центриране и точен шут на Иван Цачев, оформил крайното 2:1. Заключителната контрола на “жълто-зелените” преди старта в “Б” група е на 26 юли, а съперник в нея е друг участник от областта в третия ешелон - “Септември” /Тервел/.
“Добруджа” игра в състав: П. Петков, К. Гаджалов, Н. Христозов, Ст. Андонов, Ем. Колев, С. Симеонов, Сп. Георгиев, Ив. Цачев, Ив. Димитров, Кр. Димитров, Ив. Василев /Н. Радомиров, Ив. Лазаров, С. Митев, Ат. Илиев, Й. Христов, Ст. Николов/.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...