“Добруджа” измъкна дербито

Размер на шрифта: a | a | a 11:49 09 октомври 2017
Футболистите на “Добруджа” спечелиха дербито на Североизточна трета лига в Суворово срещу едноименния тим. „Жълто-зелените” надделяха с 2:1 и оглавиха еднолично класирането. Сблъсъкът между двата отбора, които преди този кръг бяха с равен брой точки, премина при подчертан интерес, като бе наблюдаван от близо 350 зрители. Гостите започнаха доста мотивирано мача, и след началния съдийски сигнал се настаниха в съперниковата половина. Резултатът бе отрит в 16-ата минута от Георги Колев. Полузащитникът шутира остро от границата на нак. поле, топката рикошира в крак на защитник и заблуди вратарят на “Суворово” за 0:1. След попадението домакините изравниха постепенно играта и на свой ред поставиха на изпитание Димитър Илиев. Така се стигна до 40-ата минута, когато Любомир Генадиев наказа грешка в добруджанската отбрана, и с глава изравни.
Второто полувреме отново започна по-добре за гостите от Добрич, които бяха решени да зарадват около стотината свои привърженици на кокетния стадион в Суворово. В 67-ата минута международният съдия Станислав Тодоров от Шумен даде дузпа за „жълто-зелените”. Тя бе изработена от Румен Николов, който навлезе на скорост в наказателното поле и бе фаулиран от съперниковия вратар. Точен от бялата точка беше Симеон Симеонов, който покачи на 1:2. В оставащите минути до края добричлии можеха да вкарат и трети гол, но шутът на Адемов бе париран със сетни усилия от стража на “Суворово”. В крайна сметка победата и трите точки станаха притежание на добруджанци, които застанаха на върха в Североизточна трета лига.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Яв. Колев, В. Боев /90 - Д. Дончев/, Ст. Андонов, С. Симеонов, Р. Николов /80 - Кр. Пешков/, Г. Колев, Л. Матадор /76 - В. Попчев/.

Победният ход ще затвърждават... Децата и юношите ще пътуват до... Албена и Добрич домакинстват... Пети успех атакуват балчиклии Два от представителите на... „Добруджа” не пожали... Добричлии няма да се щадят... Сериозно разместване на... Стаж в „Айнтрахт” /Франкфурт/... Добруджанци се готвят в пълен... Мартин Христов: Срещу... Стадион „Дружба” приема... „Добруджа” и „Септември” ще... “Добруджа” не остави шансове... Диян Божилов: Изиграхме мач с... “Черноморец” /Бч/ грабна трите... Румен Николов се завръща срещу... Три отбора от областта се... Балчиклии ще затвърждават... Лесен успех в Аматьорската... Детският отбор завърши втори в... Пет отбора спорят на областно... „Черноморец” /Бч/ взе точка на... Победно през Хитрино преминаха... Момчетата на Венци Желев... „Добруджански спортист” се... “Добруджа” победи, но не убеди Диян Божилов: Не съм давал... Балчиклии не удържаха... „Добруджа” играе по-рано...