Добричлии повалиха „Дунав” в жегата

Трима нови футболисти се появиха в игра за „жълто-зелените” в Русе

Размер на шрифта: a | a | a 10:42 10 юли 2015
Футболният тим на „Добруджа” се наложи в Русе над местния „Дунав” с 2:1 в третата контрола от предсезонната си подготовка. Високата температура на въздуха на Градския стадион не позволи на единайсеторките да покажат нещо стойностно през първото полувреме на двубоя, като действията се развиваха предимно между двете наказателни полета. Още в началото на втората част добричлии наложиха превес, оказал се решителен за крайният изход в проверката. В 51-ата мин. бранител на домакините не успя да изчисти удачно топката и опъна мрежата зад собствения си вратар Радосвет Христов - 0:1. Само четири минути по-късно в прегръдките на съотборниците си в жълто-зелени фланелки попадна Костадин Ничев. Преквалифицираният по неволя в нападател универсален състезател бе добре пласиран във вратарското поле на русенци и хладнокръвно отбеляза второ попадение за добруджанци, с което се превръща в едноличен голмайстор на отбора в контролите. Домакините, които са новаци в „Б” група, все пак се добраха до почетен гол в 88-ата мин. На стрелкова позиция бе изведен Йордан Димитров, който не сгреши и фиксира крайното 1:2. И в тази среща ст. треньорът на „Добруджа” Димчо Ненов даде шанс за изява на трима новопристигнали футболисти. Двама от тях са юноши на „Черно море” /Варна/ - нападателят Кристиян Пешков и полузащитникът Александър Йовчев. В игра се появи също опитният дефанзивен халф Емил Копаранов от Велико Търново. Възможност да покаже качествата си в атака във втори мач подред получи и Илиян Чавдаров. Водачът на „жълто-зелените” не скри, че липсата на опции в нападение поставят доста въпросителни пред състава. Търсим вариант за попълване на празнината и водим разговори с набелязани състезатели. Хубавото е, че трансферният прозорец за „Б” група е отворен до 15 август, а надеждите за благоприятно развитие остават. Иначе победата на терена на „Дунав”, който е сериозен отбор, не бива да ни заблуждава. Заради жегата момчетата трябваше да покажат морално-волеви качества и се радвам, че се отнесоха сериозно към задълженията си. В игрови план се видя, че вече има по-добър синхрон и дисциплина в защита. Разбира се, че може още какво да се желае, но имайки предвид, че в тима влязоха доста нови момчета, трябва да проявим малко търпение. От друга страна групата набъбна и в предстоящата контрола с „Черноморец” /Балчик/ част от новите състезатели ще получат последна възможност да покажат, че заслужават картотека за есенните битки, категоричен бе Д. Ненов. Утрешната проверка с отбора от Белия град ще се състои на стадион „Дружба”, а начало и ще бъде дадено в 10:00 ч. Този час е предпочетен поради горещото време и възможността играчите да имат повече време за почивка и възстановяване. Със сигурност спаринга ще пропуснат вратарят Павел Петков, който лекува възпаление, и новото попълнение Галин Димов. Халфът преминава курс от процедури в родния Бургас, които трябва да му помогнат да преодолее по-бързо тормозещо го разтежение. Той се очаква да е на линия още за тренировката идния понеделник.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...