Добричлии озориха руски гранд

“Добруджа” - “Динамо” /Москва/ - 0:2 /0:1/

Размер на шрифта: a | a | a 13:47 02 юли 2018
Оптимистично начало на контролите от предсезонната подготовка дадоха футболистите на “Добруджа”. Макар че отстъпиха с 0:2 на руския гранд “Динамо” /Москва/, избраниците на треньора Диян Божилов се понравиха с мотивацията и хъса за игра, който демонстрираха в тази дебютна лятна проверка. Срещата с гостите от руската столица се състоя на основния терен в КК Албена, където присъстваха агитки и на двата отбора. От пресслужбата на “Динамо” /М/ дори оприличиха атмосферата на стадиона като такава, каквато се получава в дербитата срещу съгражданите им от ЦСКА /М/. Иначе съперникът на “жълто-зелените”, разполагащ с многомилионен бюджет и финиширал на 8-ма позиция в Премиер лигата на страната си, започна със самочувствие мача и още в началните минути създаде няколко опасности пред добруджанската врата. Така се стигна до 25-ата мин., в която Евгени Марков се възползва от грешка в добричката отбрана и откри – 0:1. След попадението символичните домакини заиграха далеч по-открито и започнаха да задържат по-трайно топката в съперниковата половина. Въпреки това до нови попадения не се стигна и полувремето завърши в полза на гостите. На почивката наставникът на “Динамо” /М/ Дмитрий Хохлов пусна не терена изцяло нова единайсеторка. В хода на срещата и Д. Божилов даде възможност за изява на всички налични състезатели, водещи подготовка. В игра не се появи единствено новопристигналият халф Илия Джамов, който е изостанал кондиционно. В заключителните десетина минути на двубоя добричките футболисти се хвърлиха смело в атака и имаха шансове да изравнят. Както нерядко се случва във футбола, съперникът се възползва от оголените пространства в защитната линия на “жълто-зелените” и вкара втори гол. Негов автор в 88-ата мин. стана Иван Темников, оформил крайното 0:2 за своя тим. Отборът на “Динамо”, който при едноседмичния си престой у нас бе отседнал в база в Кранево, вчера се прибра в Москва. На 5 юли динамовци се отправят за нов подготвителен лагер в Австрия. В подножието на Тирол те ще изиграят контроли със сънародниците си от “Зенит” /Санкт Петербург/, чешкия “Яблонец” и “Арминия” /Билефелд/ от Германия. На добруджанци обаче въобще няма да им се налага да правят подобни изнурителни преходи и остават здраво стъпили на земята. По програма следващият спаринг на “жълто-зелените” е на 4 юли /сряда/. Тогава на стадион “Дружба” ще гостува “Лудогорец II” от Разград, който също е участник във Втора лига на България.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...