“Добруджа” - “Раковски” - 2:2 /0:1/

Размер на шрифта: a | a | a 11:22 14 април 2014
“Добруджа”: Конов, Ив. Иванов /54 - Кр. Димитров/, Христозов, Ст. Андонов, Ем. Колев, Симеонов, Сп. Георгиев, Малинов, Ив. Василев /88 - Гаджалов/, Станоев /46 - Ив. Цачев/, Ив. Димитров
“Раковски”: Стойчев, Ст. Ангелов, Йотов, Рахов, Терзиев, Хр. Телкийски, Л. Марин, Казаков /80 - Гендов/, Павлов, Гюзелев /86 - Запрянов/, Лачев /90 - Андонов/
Голмайстори: 0:1 - Павлов /28/, 1:1 - Кр. Димитров /56/, 2:1 - Симеонов /74/, 2:2 - Лачев /90/
Жълти картони: Конов, Христозов, Ст. Андонов /Д/; Терзиев, Гюзелев, Лачев /Р/
Червен картон - Стойчев /Р - 90/
Съдии: Валентин Железов /Бс/ с помощници Ст. Илков, С. Димитров
Стадион “Дружба”: 350 зрители

В мач на една врата, отборите на “Добруджа” и “Раковски” завършиха 2:2 в сблъсък от 20 кръг на “Б” група. Гостите достигнаха щастливо до изравнителен гол в 90-ата мин. след силен диагонален шут на Лачев и рикошет. От своя страна домакините продължиха серията си от осем мача без загуба в първенството. “Жълто-зелените” доминираха през целия двубой, а действията се развива главно в половината на гостите. Натискът на добричлии през първата част обаче бе сведен до няколко удара от дистанция и изпълнението на серия от корнери, които не доведоха до желания резултат. На другия полюс бяха гостите, които без реална голова атака стигнаха до попадение. То бе дело на Павлов в 28-ата мин., който се възползва от неразбирателство между Христозов и Конов, за да открие на празна врата - 0:1. Изоставането в резултата не отчая добруджанци, които след почивката тръгнаха още по-настървено в атака. Избраниците на треньора Светослав Тодоров не можеха да бъдат спрени нито от усилилият се дъжд, нито от извилата се на два пъти дъга над стадион “Дружба”. Така се стигна до изравнителен гол в 56-ата мин., в който бяха замесени две от резервите в редиците на домакините - Кристиян Димитров и Иван Цачев. В протокола за голмайстор бе изписано името на първия, който изпрати остро топката от корнер в купа от играчи и в крайна сметка тя се оплете в мрежата за 1:1. Откритата и нападателна игра на “Добруджа” позволи на гостите от Раковски да организират бързи контраатаки. При една от тях в 63-ата мин. Гюзелев нацели гредата зад Конов. В 70-ата мин. Цачев се озова сам фронтално срещу вратата, но след шута му коженото кълбо бе избито в корнер. Пет минути по-късно Цачев навлезе на скорост в нак. поле, където бе фаулиран и съдията даде дузпа. Зад бялата точка застана Симеонов, който не сгреши - 2:1. Тимът на “Раковски” се добра до изравнително попадение в 90-ата мин. Лачев намери топката от въздуха, която се отклони от крак на добрички бранител и изненада Конов за 2:2. При това развитие гостите започнаха в стил “опълчение” да бавят всячески играта, а с неспортсменското си поведение се отличи техния страж Стойчев, който озадачи всички по трибуните. Първо той тръгна да опострофира съдията Валентин Железов, за което получи червен картон, а после бе изчакан близо две минути да напусне терена. От своя страна резервният вратар на “Раковски” нямаше фланелка с подходящ цвят и суетнята продължи до момента, в който не му беше лепнат номер с лейкопласт на гърба.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...