Добричлии отказаха „соколите” за едно полувреме

„Добруджа” - „Спартак” /Вн/ - 4:0 /4:0/

Размер на шрифта: a | a | a 13:24 27 октомври 2016
Футболният тим на „Добруджа” отново се завърна на победния път в Североизточна трета лига. След като през уикенда „жълто-зелените” почиваха, вчера в мач от XII /междинен/ кръг те се наложиха с лекота с 4:0 над „Спартак” /Варна/. Избраниците на треньорския тандем Стефан Славов-Светослав Кръстев решиха всичко в своя полза още през първото полувреме на двубоя. Именно през него зрителите на стадион „Дружба” видяха всички попадения в срещата. Резултатът бе открит още във 2-ата мин., когато Васко Боев избяга на фланга и пусна пас по земя към Кристиян Пешков, който преодоля стража на „соколите” за 1:0. Вторият гол в мача реализира отново Пешков. Това стана в 24-ата мин., когато централният нападател се възползва от грешка в центъра на гостуващата отбрана и останал фронтално срещу вратата не сгреши - 2:0. Класическо измерение на резултата в 36-ата мин. даде Станимир Андонов. Бързоногият футболист получи пас от дълбочина от Петър Казаков и технично оплете топката в мрежата. Само след три минути Андонов доведе нещата до 4:0. Той получи в дясно на ъгъла на нак. поле, след което с удар по диагонала с левия крак изпрати топката в далечния ъгъл и направи отново безпомощен Недев.
През втората част срещата определено се доиграваше, а събитията се развиваха предимно в централната зона на терена. Върху предпазливите действия на състезателите повлия усилилият се дъжд, а също обстоятелството, че в неделя им предстоят нови шампионатни двубои. Скуката по трибуните бе нарушена малко преди последния съдийски сигнал, когато хора от агитката на „Спартак” /Вн/ нахлуха на пистата и се насочиха към едно от знамената на привържениците на „Добруджа”. Феновете от морската столица скъсаха част от знамето и се оттеглиха към т.нар. „клетка”, а по-късно напрежението бе пренесено извън пределите на спортното съоръжение.
„Добруджа” игра в състав: Н. Радомиров /Зл. Златев/, Ив. Иванов, Д. Граматиков, Ст. Иванов, Яв. Колев, П. Казаков, Ст. Андонов, В. Боев, Кр. Пешков /Ст. Стоянов/, Ал. Йовчев, Т. Колев /Дан. Димитров/.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...