Добричлии не оставиха шансове на „мълниеносците”

„Светкавица” /Тщ/ - „Добруджа” - 0:4 /0:1/

Размер на шрифта: a | a | a 13:04 31 октомври 2016
Футболистите на „Добруджа” завършиха без загуба участието си в първия дял на първенството в Североизточна трета лига. В заключително гостуване от първото завъртане между отборите, „жълто-зелените” надделяха с 4:0 в Търговище над местния „Светкавица”. „Мълниеносците” оказаха известна съпротива единствено през първата част от двубоя. В 23-ата мин. добричлии бяха близко до откриване на резултата, но шут на Васко Боев срещна гредата. В 29-ата мин. домакините имаха малшанс, като си отбелязаха автогол чрез бранителя Даниел Генов - 0:1. Добруджанци контролираха изцяло събитията на терена през второто полувреме, когато нанизаха още три попадения. В 50-ата мин. Боев пусна хубав извеждащ пас към Тодор Колев, който покачи и вдъхна допълнителна увереност сред съотборниците си. Класическо измерение на резултата в 81-ата мин. даде Станимир Андонов, оползотворил асистенция на лекувалият доскоро вирусно заболяване Емил Илиев. Точка на спора в 86-ата мин. сложи Дейвид Филипов. Младият нападател опъна за четвърти мрежата на „Светкавица” с бомбен шут от 20-ина метра. От следващия кръг отборите на североизток започват да играят втори път помежду си, след което ще бъдат оформени първа и втора шестица. В този етап на шампионата съперниците отново ще спорят по системата „всеки срещу всеки” по два мача при разменено домакинство. Идният петък „жълто-зелените” гостуват в Суворово на едноименния тим.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...