Добричлии надделяха в областното дерби

“Добруджа” - “Септември” - 3:0 /0:0/

Размер на шрифта: a | a | a 12:30 04 септември 2017
Футболният отбор на “Добруджа” взе втора победа през есента в Североизточна трета лига. В мач от IV кръг добричлии се наложиха с 3:0 в областното дерби срещу “Септември”. Първото полувреме на стадион “Дружба” премина равностойно, въпреки че домакините отправиха редица удари към съперниковата врата. Шансове да се разпишат последователно имаха Мердин Мехмедов, Васко Боев и Велимир Попчев. На няколко пъти и стражът на гостите Николай Николов се намеси отлично, за да запази вратата си суха. През тази първа част тимът от Тервел, воден от Валентин Пейчев, се понрави със стремежа си за бързо изнасяне на топката и организиране на опасни контраатаки.
Независимо че непосредствено след почивката Денис Кадир отправи силен удар към вратата на Димитър Илиев, постепенно “жълто-зелените” взеха инициативата в свои ръце и изнесоха играта почти изцяло в съперниковата половина. Така се стигна до 54-ата мин., в която влезлият като резерва Румен Николов откри резултата. Опитният нападател навлезе на скорост в нак. поле и хладнокръвно пусна топката край плонжа на Николов - 1:0. Три минути по-късно Георги Колев удвои след като технично се освободи от двама защитници около точката за изпълнение на дузпа и изпрати коженото кълбо в далечния ъгъл. В 62-ата мин. Лионел Матадос бе на път да сътвори истински шедьовър, но ударът му от въздуха бе париран с вещина от Н. Николов. Бързоногият нападател си спечели 11-метров нак. удар в 69-ата мин. Зад топката застана Васко Боев, който нацели страничния стълб. Класическото 3:0 оформи Кристиян Петков в 81-ата мин. Картотекираният през седмицата офанзивен футболист сложи точка на спора след добре насочен удар с левия крак от ъгъла на вратарското поле.
“Добруджа” игра в състав: Д. Илиев, Ал. Йовчев, Д. Граматиков, Ах. Адемов, Д. Граматиков, В. Боев, В. Попчев /62 - Ст. Андонов/, С. Симеонов, М. Мехмедов /46 - Р. Николов/, Г. Колев, Л. Матадос /70 - Кр. Петков/.

Дисципът поряза балчиклии с... “Добруджа” спечели... Балчиклии не преклониха глава... С ново нападение „Добруджа”... В Балчик се готвят за битка с... Подготовка за „Кубрат”... Поредно Общо събрание ще... Равенство и победа за юношите... Футболистите спряха да... Вицешампиони в Дряново станаха... „Добруджа” завърши наравно в... “Локо” /Горна Оряховица/... „Жълто-зелените” са с паднал... Черноморци ще крадат точки и от... “Черноморец” /Бч/ се справи и с... В Балчик се готвят да препънат... Децата и младшата възраст... До немската футболна... Победният ход ще затвърждават... Децата и юношите ще пътуват до... Албена и Добрич домакинстват... Пети успех атакуват балчиклии Два от представителите на... „Добруджа” не пожали... Добричлии няма да се щадят... Сериозно разместване на... Стаж в „Айнтрахт” /Франкфурт/... “Добруджа” измъкна дербито Добруджанци се готвят в пълен... Мартин Христов: Срещу...