До първа победа със Светльо Тодоров достигнаха добричлии

Размер на шрифта: a | a | a 19:43 25 август 2013
“Добруджа”: Конов, Ив. Иванов /76 - Маджиров/, Христозов, Д. Димитров, Гаджалов, Симеонов, Андонов /68 - С. Георгиев/, Малинов, Чаворски /55 - Ив. Димитров/, Кр. Петков, Цачев
“Монтана”: Хр. Иванов, Мечечиев, Михов, Г. Георгиев /71 - Гайтанов/, М. Василев /46 - Мичев/, Илиев /46 - Б. Дяков/, Почански, Й. Георгиев, М. Антонов, В. Иванов, Бл. Наков
Голмайстор - 1:0 - Цачев /25/
Жълти картони: Конов, Ив. Иванов, Малинов /Д/, Михов /М/
Съдии: Георги Игнатов /Сф/ с помощници Н. Стайков и Д. Русев
Стадион “Дружба”: 550 зрители

Футболистите на “Добруджа” се добраха до първа победа под ръководството на новият старши треньор на отбора Светослав Тодоров. В среща от четвъртия шампионатен кръг в “Б” група добричлии се наложиха с минималното 1:0 над “Монтана”, като попадението за домакините реализира Иван Цачев. “Жълто-зелените” започнаха по-мотивирано мача и още след началния съдийски сигнал започнаха да притискат съперника в неговата половина. В 14-ата мин. Андонов опита атрактивен удар от въздуха след пас на Малинов, но над целта. След него и Кр. Петков постави на изпитание вратаря на гостите Хр. Иванов, който бе принуден да избива коварната топка. В 19-ата мин. таранът на монтанци М. Антонов се озова на чиста позиция, но за радост стреля край десния страничен стълб. Така се стигна до 25-ата мин., в която Д. Димитров напредна по левия фланг и центрира във вратарското поле. Там оставеният непокрит Ив. Цачев с премерен удар оплете топката в мрежата и вдигна публиката на крака – 1:0. Десетина минути преди края на полувремето гостите имаха шанс да изравнят, но излезлият сам срещу вратаря Конов Бл. Наков не успя да уцели рамката от точката за изпълнение на дузпа. Второто полувреме започна също добре да добруджанци. В 47-ата мин. Чаворски навлезе на скорост в нак. поле и стреля на сантиметри край страничния стълб. Възможност да се разпише се откри и пред резервата Ив. Димитров, който не можа да насочи топката с глава. В заключителните 20 минути от двубоя тимът на “Монтана” заигра “ва банк” в търсене на изравнителен гол. В 70-ата мин. бранителят Г. Георгиев засече с глава топката, която премина на сантиметри от целта. Малко след това късметът бе на страната на добричкия вратар, който от непосредствена близост изби с крак след шут на М. Антонов. В 81-ата мин. и капитана на гостите В. Иванов имаше реална възможност да се разпише, но от десетина метра прати топката в аут, с което лиши отбора си да си тръгне с точка от стадион “Дружба”.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...