Детският тим не допусна загуба от „Монтана” и продължава на четвъртфиналите

Размер на шрифта: a | a | a 13:39 21 ноември 2016
Футболният отбор на „Добруджа” при момчетата, родени през 2003 г., се прояви като турнирен боец и се класира за 1/4-финалите в националната надпревара за Купата на БФС. Добричлии се класираха за тази фаза, след като не допуснаха загуба от връстниците си от „Монтана”. „Жълто-зелените” продължават напред с общ резултат 3:2 от двата мача. В първата среща в Добрич избраниците на треньора Димитър Василев надделяха с 2:1, а вчерашният реванш в Северозападна България завърши без победител - 1:1. Младите добруджанци влязоха доста агресивно в мача на чужд терен и още в началните минути можеха да поведат. Пропуски последователно от чисти позиции направиха Самуил Симеонов и Александър Митев. За капак Валери Тодоров нацели гредата на защитаваната от съперника врата. Както често става във футбола, при една от редките си атаки състезателите на „Монтана” откриха резултата. Това сe случи в 30-ата мин., когато техен нападател се възползва от неразбирателство в добричката отбрана. Въпреки негативното развитие, „жълто-зелените” не се предадоха и достигнаха до изравняване след почивката. Точен за 1:1 в 51.ата мин. бе Валери Тодоров, който изненада вратаря на „Монтана” с добре насочен шут извън нак. поле. Малко след това Десислав Здравков пропусна да сложи окончателно точка на спора, като след ударът му топката срещна гредата. Футболистите от детския тим на „Добруджа” трябва час по-скоро да се отърсят от емоциите, пък било то и положителни, защото в идния кръг им предстои още по-сериозно изпитание. Жребият за четвъртфиналния етап на турнира предстои да се тегли до края на седмицата в БФС.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...