Балчиклии излъгаха съседите с гол от съблекалнята

Размер на шрифта: a | a | a 12:24 11 ноември 2014
Областното дерби в Североизточна “В” група между съседите от “Черноморец” /Бч/ и “Калиакра” бе спечелено с 1:0 от символичните домакини. Срещата се игра в КК Албена, като балчиклии имаха шанса да вкарат гол, който се оказа и победен, още в 35-ата секунда на двубоя. При първата си атака към съперниковата врата избраниците на треньора Георги Иванов ликуваха. При нея топката бе центрирана в нак. поле, където Васил Тачев не се колеба много и опъна мрежата на защитаваната от Димитър Недев врата. След попадението действията се водеха главно в центъра на терена. Футболистите на българското “Каляри” владееха по-често топката, но без резултат. След почивката гостите потърсиха бързо изравняване, което не им се удаде. В 57-ата мин. капитанът на “Калиакра” Дарин Андонов стреля силно и затрудни максимално стража на домакините. Десет минути по-късно отново той пропусна да се разпише отблизо. В крайна сметка каварненци допуснаха първа есенна загуба, с което се отдалечиха на 10 точки от убедителния лидер “Дунав” /Русев/.
От своя страна друг тим от областта - този на “Септември”, се наложи с 2:1 у дома над “Тича”. Гостите се държаха равностойно на игралното поле до 23-ата мин., когато Светослав Петров прояви класа. Опитният халф преодоля скоростно двама съперникови бранители и с плътен шут направи безпомощен вратарят Неделчо Добрев. Малко преди почивката Венци Маринов изравни за гостите от Долни чифлик. В началото на второто полувреме Марин Петров нацели гредата след пряк св. удар, а в добавката Стефан Стефанов се размина на косъм да покачи. Нападателят все пак се реабилитира за пропуска в 60-ата мин., когато направи резултата 2:1 и подпечата успеха на тервелчани. По този начин водения от треньора Искрен Пенчев отбор се нареди на шесто място в класирането с актив от 19 точки.

Двама футболисти са извън... Ударно начало за юношите... Областно дерби предстои в... В Балчик готвят изненади за... Божинов ще играе в Първа лига... Само „Интер” изненада... Юношите до 15 години откраднаха... “Локо” /Сф/ гостува за... Балчиклии паднаха от... Започват битките в зона „Изток” „Спартак” /Вн/ се препъна в... Слаб мач и равенство на... Треньорите след мача Балчиклии отбелязаха два пъти... Турнир по мини футбол... Николай Петров се присъедини... „Калиакра” се класира за... БФС поздрави Светослав Тодоров „Локо” /Сф/ и „Ботев” /Вр/... Юношите претърпяха поражение... Обявиха наказания по доклад... За летящ старт се подготвят... С две дузпи и три точки си... Опитът надделя над младостта в... Феновете бяха над нивото на... Трима добрички футболисти... Автобусът за феновете чака... „Лозенец” и „Калиакра”... С първа победа за сезона се... На закономерно равенство...